poniedziałek, 10 lipca 2017

Suplementy #1 - DeKavit D3 + K2

Hej dziewczyny :) Postanowiłam wprowadzić na bloga serię o suplementach. To dość kontrowersyjny temat, ale jednak dużo z Nas używa ich w calu poprawy stanu cery, czy też włosów. Ja poza suplementami "beauty" biorę także kilka innych, bo nie tylko o urodę, ale i o zdrowie trzeba dbać. Dzisiaj zapraszam Was na krótką recenzję suplementu diety DeKavit, czyli połączenia witaminy D3 i K2.


Głównym zadaniem tego produktu jest wspomaganie utrzymania zdrowych kości u osób dorosłych. Witamina D3 pozwala na lepszą wchłanialność wapnia oraz fosforu, które z kolei wpływają na prawidłową mineralizację kości. Powstaje ona w naszym organizmie podczas kontaktu z promieniami UV. Jeżeli macie bóle kostno-mięśniowe, choroby przyzębia, niesmak i pieczenie w jamie ustnej oraz zaburzenia widzenia to może wskazywać na niedobór witaminy D.

Witamina K2 nie jest wytwarzana samodzielnie przez organizm, więc należy jej do niego dostarczać (pokarm, suplementy). Pomaga ona w utrzymaniu zdrowych kości oraz wspomaga krzepnięcie krwi. 

Te dwie witaminy stosowane razem działają dużo lepiej i efektywniej.


Kapsułki są spore, ale dzięki opływowemu kształtowi łatwo je połknąć. Jeśli natomiast nie lubicie dużych tabletek to możecie wysypać proszek z kapsułki na łyżeczkę i tak go spożyć. Jest to też opcja dla wegetarian, ponieważ osłonka jest zrobiona z żelatyny wieprzowej. Zaleca się, aby dorosła osoba spożywała nie więcej jak 1 tabletkę na dobę. 

O efektach w poprawie stanu moich kości nie jestem w stanie zbyt wiele Wam napisać, bo ciężko mi to sprawdzić, natomiast ważne jest, że suplement DeKavit nie wywołał u mnie reakcji alergicznej, czy też wymiotów. Opakowanie starczy Wam na miesiąc :)

Dajcie znać jakie suplementy przyjmujecie na co dzień! 
Pozdrawiam,
Ewu ;)

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja przede wszystkim witaminę D biorę kiedy kończy się lato, aby zachować zdrowy stan kości. W takim przypadku wiem, że mój organizm jest chroniony przez cały rok. Podoba mi się to, że mogę takie suplementy zamówić poprzez aptekę https://apteline.pl/ co jest dla mnie strasznie wygodne.

    OdpowiedzUsuń