poniedziałek, 12 grudnia 2016

Światowy dzień cukrzycy

Witajcie kochane! Niedawno obchodziliśmy światowy dzień cukrzycy i natchnęło mnie to do napisania nieco więcej na temat tej choroby. Będzie to raczej post zachęcający do badania się oraz uświadamiający jak okropne zagrożenia niesie za sobą nieleczona cukrzyca.

Cukrzyca powstaje na skutek produkowania niewystarczającej ilości insuliny przez trzustkę. Obecnie w Polsce choruję na nią około 2 mln 700 tys. ludzi z czego aż 550 tys. o tym nie wie w związku z czym cukrzyca została zaliczona do grona epidemii. Z danych Światowej Federacji Cukrzycy wynika natomiast, że rocznie z powodu tej choroby umiera już 4,8 mln osób. To piąta pod względem przyczyny zgonu choroba, na którą najczęściej umierają ludzie na świecie.Przy okazji tego posta chciałabym zachęcić Was do badania poziomu cukru we krwi. Z pomocą przychodzi małe, proste w obsłudze urządzenie jakim jest glukometr. Produkt Diagnostic Gold System zawiera wszystko co potrzebne do zmierzenia poziomu cukru.


W kartonowym opakowaniu znajdziemy instrukcję obsługi, poręczne etui, glukometr wraz z baterią, nakłuwacz, pasek kontrolny, jednorazowe lancety, książeczkę do zapisywania pomiarów, kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi. Oczywiście należy dokupić paski testowe (zdjęcie poniżej):


Urządzenie jest proste w obsłudze oraz nie zabiera dużo miejsca, co jest ogromnym plusem. Sporo cukrzyków nosi glukometr ze sobą, a dzięki zgrabnemu etui nikt nie domyśli się co jest w środku.


Zaletami tego urządzenia są przede wszystkim dokładne wyniki, duży czytelny wyświetlacz, pomiary przed oraz po posiłku, alarmy informujące i hipoglikemii i hiperglikemii, pamięć aż 500 pomiarów oraz program do analizy wyników. Obsługa i wykonanie badania jest bardzo łatwe, podrzucam Wam zdjęcia instrukcji krok po kroku, abyście nie musieli oglądać mojej krwi :) Dodam jeszcze, że badanie jest praktycznie bezbolesne.

Ponieważ jestem kosmetyczką to nie mogłabym nie wspomnieć o dość przerażającym i bardzo niebezpiecznym powikłaniu nieleczonej cukrzycy, a mianowicie o stopie cukrzycowej. Jest to nic innego jak niedostateczne ukrwienie stóp, które automatycznie mniej bolą, gdy coś w ich okolicy zaczyna się dziać. Poprzez to rany goją się dużo wolniej, następuje proces martwiczy, osłabiają się kości i stopa deformuje się. Leczenie stopy cukrzycowej jest niezwykle długie i kosztowne. Natomiast nieleczenie prowadzi do amputacji nogi. Poniżej wrzucam jedno z mniej drastycznych zdjęć tego schorzenia.


Początkowe objawy cukrzycy są nieoczywiste. Jeśli czuje się ospałe, spragnione, jeśli często oddajecie mocz, tracicie na wadze mimo apetytu, a Wasze rany wolniej się goją to przebadajcie się koniecznie! Być może to już cukrzyca, a wiadomo, że im wcześniej ją zdiagnozujecie tym łatwiej unikniecie niebezpiecznych powikłań. Niestety choroba nie jest całkowicie uleczalna, ale zawsze można powstrzymać jej postępowanie.Buziaki,
Ewu ;)

1 komentarz:

  1. Cukrzyca to taki "cichy zabójca", mam nadzieję, że nigdy nie przyjdzie mi się z nim zetknąć.
    Ale warto pamiętać o badaniach i dbaniu o siebie :)

    OdpowiedzUsuń