sobota, 5 grudnia 2015

Frezarka Avtic Home Edition - moja opinia

Po dwóch latach używania i po dokładnych testach przyszedł w końcu czas na recenzję frezarki, którą posiadam. W tytule nazwałam ją "profesjonalną" ponieważ osobiście posiadam jeszcze jedną, która nieco odbiega i ceną i jakością tej, o której dzisiaj Wam napiszę.Moja frezarka pochodzi z firmy Activ, a jej koszt to niecałe 160 zł. Dane techniczne:
- moc 35 W
- zasilanie 220-230 V / 50-60 Hz
- obroty prawe i lewe
- płynna regulacja obrotów od 0-30 tys.
- rączka TWIST-LOCK (wymiana freza jednym ruchem)


Do frezarki miałam dołączone frezy diamentowe jak i papierowe kapturki. Samo urządzenie wyposażone jest w pedał oraz końcówkę z podstawką. Pedał bardzo ułatwia prace i to z niego zwykle korzystam (istnieje również możliwość ręcznego sterowania). Jakość urządzenia oceniam na bardzo dobrą. Można ustawić obroty w prawo lub ledwo oraz ich szybkość. Praca frezarką jest dość prosta i bardzo ułatwia mi pedicure. Ze swoimi stopami nie mam dużych problemów, ale wykonując zabieg różnym klientom napotykam się na szereg przeszkód - odciski, modzele, pękające pięty. Przy dobrym ruchu i odpowiednim sterowaniu frezarką większość takich zmian można złagodzić, bądź całkowicie usunąć. Od dwóch lat ten sprzęt ani razu mnie nie zawiódł (jedynie trzeba uważać na maleńkie śrubki w rączce od frezarki). Frezy diamentowe nadal sprawdzają się dobrze, pomimo częstego użytkowania. Kapturki papierowe 13mm kupuję zawsze w hurtowni Allepaznokcie i mogę Wam je polecić. Zwykle wybieram największą gradację :) Oczywiście jeden kapturek jest przeznaczony dla jednej klientki.

Dodam jeszcze, że stopy zazwyczaj frezuję na sucho. Pełny pedicure wykonuję sobie raz w miesiącu, natomiast codziennie używam drewnianej tarki do pięt. Jeśli komuś naskórek narasta szybciej, a nagniotki i pękające pięty dokuczają to oczywiście pedicure z użyciem frezarki należy powtarzać częściej.

To na tyle z najważniejszych informacji, którymi chciałam się z Wami podzielić. Uważam, że za taką cenę na prawdę warto kupić sobie profesjonalną frezarkę, choćby dla samego siebie :)

Buźka,
Ewu ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz