sobota, 20 czerwca 2015

ZMIEŃ SOLARIUM NA KOLARIUM - ciekawostki z kosmetologii


ZMIEŃ SOLARIUM NA KOLARIUM

źródło: http://www.cashmerehair.boo.pl/kollarium.html

O negatywnym wpływie solarium na naszą skórę i zdrowie wie już chyba każdy. Większość świadomych kobiet zamieniło tę metodę na opalanie natryskowe, czy samoopalacze aplikowane samodzielnie w domu. A co powiedzie na łóżko łudząco przypominające to solaryjne, ale kompletnie nie mające z nim nic wspólnego? 

Kolarium to łóżko wyposażone w lampy kolagenowe, emitujące światło widzialne od zielonożółtego do czerwonego. Uważa się, że taki zabieg pobudza syntezę kolagenu i elastyny w naszej skórze. Jak wiecie są to dwa białka, produkowane przez fibroblasty, które odpowiadają za nawilżenie, młody wygląd, jędrność. 

DZIAŁANIE
Łóżko kolagenowe przede wszystkim ma opóźniać procesy starzenia skóry, zregenerować ją, nawilżać, oczyszczać, łagodzić trądzik, zmniejszać blizny (w tym rozstępy) oraz cellulit, rozjaśniać przebarwienia.

BEZPIECZEŃSTWO
*Z kolarium mogą korzystać już osoby młode, nawet od 18. roku życia. 
*Ponieważ światło emitowane przez lampy kolagenowe jest dość mocne zaleca się ochronę oczu specjalnymi okularami. Nie jest to konieczne, aczkolwiek wpływa na komfort podczas korzystania z urządzenia.

METODYKA
Zaleca się wykonanie 15-20 zabiegów (3 razy w tygodniu). Typ karnacji ma tutaj znaczenie podobnie jak w przypadku łóżka solaryjnego. Osoby o bardzo jasnej cerze powinny adaptować skórę zaczynając od 10-minutowego seansu. Końcowe zabiegi w serii można wydłużyć nawet do 18-20 minut.

SOLARIUM + KOLARIUM
Istnieją łóżka wyposażone w oby dwa typy lamp. Wtedy mamy możliwość jednoczesnego opalenia się jak i regeneracji skóry. Wg mnie jest to bezsensowne, ale nie każdy potrafi zrezygnować z solarium. Dla takich osób opcja połączenia tych dwóch metod będzie na pewno dużo lepsza. 

Buziaki,
Ewu ;)

6 komentarzy:

 1. A możesz powiedzieć ile orientacyjnie kosztuje jeden zabieg? Lub ile powinien kosztować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doszły mnie słuchy, że około 1,50zł/min, ale z pewnością cena zależy od salonu. :)

   Usuń
 2. Pierwszy raz o tym słyszę :D zaciekawiło mnie to :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, nigdy nie słyszałam o kolarium! Ciekawy temat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nigdy nie trafiłam na salon z Kolarium, może niebawem się jakiś natrafi na mojej drodze :)

  OdpowiedzUsuń